Novinky

FINÁLE tanečnej súťaže The SCHOOL DANCE

15. júna 2012 sa konalo veľké fnále tanečnej súťaže The SCHOOL DANCE. Nieslo sa v znamení sloganu súťaže „Radi tancujete? Ukážte všetkým váš talent!“

Námestie M. R. Štefánika pri EUROVEA Gallerii sa naozaj hýbalo a tancovalo Veľké finále hneď na začiatku roztancovali gymnazisti z Trnavy, postupne sa k nim pridávali finalisti 13tich najlepších tanečných vystúpení z celého Slovenska.  V ten deň tancovalo pri nábreží Dunaja asi 2000 milovníkov tanca.

Dvojica moderátorov Adela & Sajfa privítali všetkých účinkujúcich, návštevníkov a odbornú porotu, medzi ktorou nechýbali známi tanečníci ako Ján Ďurovčík, Peter Modrovský či Dano Antálek. Veľká vďaka patrí pánovi ministrovi Dušanovi Čaplovičovi, Vladimírovi Grežovi (riaditeľ BKIS) a pani Petre Nagyovej-Džerengovej z magistrátu hlavného mesta SR Bratislavy. Tancujúceho Milana Ftáčnika z balkóna zastúpil jeho hovorca, pán Ľubomír Andrassy.

V rámci sprievodného programu sa predviedli tanečníci z DANSOVIE a The Pastels. Na záver programu zaspievala skvostná Celeste Buckingham. Každý bol odmenený, nikto neodišiel s prázdnymi rukami. Pán Andrassy odovzdal ceny pre prvých troch víťazov a špeciálnu cenu predsedu vlády SR, ktorou bol výherný poukaz na školský výlet v hodnote 1000 EUR. Cenu získala Špeciálna základná škola internátna z Bytče. Ďalšou špeciálnou cenou bola cena ministra - videokamera, ktorú odovzdal osobne sám Dušan Čaplovič tanečníkom zo Súkromnej ZUŠ z Dolného Kubína.

Na prvých troch miestach sa umiestnili:

1. miesto:  Súkromná ZUŠ Dolný Kubín

2. miesto:  Špeciálna základná škola internátna Bytča

3. miesto:  Základná škola J. J. Thurzu Detva

Všetci finalisti získali ceny – Xboxy, notebooky, tablety, mobilné telefóny, tanečné dni s Dansovia, tanečný parket, interaktívnu tabuľu, palety minerálnej vody, kúpeľné pobyty, digitálne fotoaparáty, predplatné na odborné časopisy a publikácie, kozmetické balíčky, kolekcie DVD filmov a  prístupy na vzdelávací portál Naučteviac.sk.

Všetkým zúčastneným školám ďakujeme za účasť, finalistom gratulujeme k výhram a hlasujúcim ešte raz ďakujeme za podporu škôl zo strany verejnosti.

Jedným slovom – bol to neskutočne vydarený piatok plný zábavy, tanca, detského úsmevu a radosti.

Všetky tanečné vystúpenia zo súťaže The SCHOOL DANCE nájdete na http://schooldance.huste.tv.

Fotogalériu z finále si pozrite tu: http://www.edulab.sk/ed-fotogaleria/ed-the-school-dance.html